Forum

Zakoni i tehnički propisi

Samo logirani članovi Komore mogu objavljivati postove.

Zakoni i tehnički propisi » Isprave o sukladnosti

Stranica: 1 Na kraj
Autor Tema: Isprave o sukladnosti 1732 pregleda
  • Luka Magaš
    Član komore
    9 postova

Isprave o sukladnosti Link to this post

Poštovani,

Trenutno sam angaziran kao nadzorni inzenjer na objektu u Hrvatskoj na kojem je Izvodjac firma iz Slovenije.

Oni su mi izdali Izjavu o sukladnosti za ormar a koja je napisana na HR/EN jeziku, s tim da su navedeni Pravilnici i norme slovenski; SIST EN 60439-1...itd...

Poslali su mi i Potvrdu o ispitivanju ormara (koju je izdala druga slovenska firma) koja je na HR jeziku i navodi HRN EN 60439-1 normu kao relevantnu.

Zanima me da li je nuzno da i Izjava o sukladnosti navodi adekvatne HRN EN norme?

Osim toga, sto sa svim Ispravama o sukladnosti za elektrotehnicku opremu koju su oni kupili u Sloveniji od slovenskog distributera i koju su im oni kao slovenski distributer naravno izdali na slovenskom jeziku, a u PRAVILNIKU O OCJENJIVANJU SUKLADNOSTI, ISPRAVAMA O SUKLADNOSTI I OZNAČAVANJU GRAĐEVNIH PROIZVODA stoji da Izjava i Potvrda moraju biti na HR jeziku pisani latinicnim pismom.

Kakva ste vi iskustva imali i sto preporucujete?

LP,

• Ivan Đurđević
    Član komore
    46 postova

Re: Isprave o sukladnosti Link to this post

Svi dokumenti u Hrvatskoj moraju biti na hrvatskom jeziku. Za izjave o sukladnosti na slovenskom mora se dostaviti i ovjereni prevod na hrvatskom jeziku ( isto kao za bilo koji drugi jezik npr. srpski, bosanski i sl. ). Norme koje su oslonjene na EN priznaju se u hrvatskoj bez obzira na oznaku zemlje u kojoj je ispitivanje napravljeno. Kod nas se priznaju i ISO norme tako da tu nema problema.

• Luka Magaš
    Član komore
    9 postova

Re: Isprave o sukladnosti Link to this post

Poštovani kolega,

Zahvaljujem na odgovoru.

LP.

1732 pregleda
Na vrh

Trenutno online: Nema nikog online.

Zadnji registrirani član: Darko Podravec

Korisničko ime: